Čo je sound of wood?

Cielená práca so zvukom má odpradávna blahodarný účinok na psychiku a zdravie človeka. Pre prácu so znevýhodnenými skupinami sme vždy používali nástroje, ktoré vynikali rezonanciou a intuitívnym prístupom ku hre. Pre naše terapie preto využívame najmä jazýčkové bubny tzv. tongue drum alebo slit drum.

Sme radi, že naša práca s osobami so špeciálnymi potrebami inšpirovala aj jedného z popredných výrobcov týchto nástrojov vo svete, Borisa Čellára. Boris je hudobník a medzi jeho aktivity patrí aj práca s ľuďmi so zdravotným postihnutím. Jeho skúsenosti sa prirodzene premietajú aj do výroby a konceptu tohto jedinečného hudobného nástroja typu slit drum - Woodpack.

Na našich muzikoteraopeutických sessions používame tiež nástroje s podobným účinkom, napríklad tibetské misy, spievajúce misy, kryštáľové misy, gongy, monochord, marimbu, či hand pan.

Liečivá sila zvuku

Autizmus
CDKL5
Downov syndróm
Ľudia s postihom sluchu
Ľudia so zrakovým postihnutím
Angelmanov syndróm

Použitie nástroja je jednoduché a intuitívne. Jednotlivé jazýčky sú vyladené do stupníc tak, aby ich kombináciou pri hre vznikali krásne a inšpiratívne melódie. Takisto pri hre rukami sa otvára harmonická stránka nástroja a tóny sú logicky zoskupené do akordov. Preto vie na nástroj hrať aj úplný laik a zvukový výsledok je prekvapivý! Štrbinový bubon (log drum) znie dobre v rukách muzikoterapeuta ale tiež prináša radosť hry samotnému liečenému. Napriek tomu, že ide o delikátny hudobný nástroj, Woodpack je konštruovaný tak, aby zvládol hru aj neškoleného hráča. Tóny sú perfektne vyladené ako pri ostatných profesionálnych hudobných nástrojoch, na požiadanie je tiež dostupné ladenie 432Hz.

Vytvorený pre terapeutov